Odtwarzacze muzyki, playery

Jak kupić dobrą wieżę?

www.garwoszlaki.pl www.opieka.edu.pl Przedwzmacniacze gramofonowe gramofon Thorens, Pass Laboratories, Moon, Audio-Technica,

jak_kupic_dobra_wieze.jpg

Miłośnicy muzyki nie wyobrażają sobie życia bez dostępu do wysokiej jakości sprzętu audio. Niewątpliwie w tym aspekcie mają rację, ponieważ muzyka odtwarza za pomocą telewizora czy komputera nie daje takiej jakości dźwięku, jak ta odtwarzana za pomocą wieży.

Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup musimy ustalić kilka kluczowych dla nas cech, jakimi ten sprzęt ma się wyróżniać. Najczęściej podczas zakupu kierujemy się mocą i ceną wieży, ale chcąc kupić dobrą wieżę musimy ustalić parę dodatkowych wymagań.

Czy regulacja głosu i tonów jest ważna? W zależności od słuchanej przez nas muzyki może okazać się niezbędna zmiana ustawień wieży w zakresie poszczególnych tonów. Proste modele nie posiadają takiej możliwości, konsekwencją czego może być niedopasowanie parametrów do słuchanej przez nas muzyki.

Niezmiernie ważnym elementem każdej wieży jest maksymalna głośność – nie należy jednak kierować się jedynie kryterium maksymalnej mocy, ale jakością dźwięku przy odpowiednio nastawionej głośności, gdyż zwiększając głośność bardzo łatwo zniekształcić dźwięk. Im lepszy model tym później ten moment następuje i nawet głośna muzyka brzmi nienagannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *