Odtwarzacze muzyki, playery

Typy pamieci w odtwarzaczach i sposoby nagrywania

www.completeit.pl

W przypadku większości odtwarzaczy muzyki wyróżnia się dwa rodzaje pamięci: flash i dyski twarde. Te drugie to miniaturowe wersje niemal tych samych napędów, które możemy znaleźć w naszych komputerach. Ich zaletą są bardzo duże pojemności oraz szybkość zapisu.

Ich główne mankamenty to z kolei: waga, podatność na różnice temperatury i ciśnienia, mechaniczne uszkodzenia (silne upadki, uderzenia). Do zdecydowanie mniej wrażliwych należą z kolei urządzenia bazujące na pamięci typu Flash. Nie zawierają one ruchomych elementów, są lekkie, wytrzymałe i mogą przybierać miniaturowe rozmiary, a także pobierają mniej energii.

Do wad na pewno trzeba zaliczyć nieco mniejszą prędkość zapisu, a także cenę. Naturalnie wraz ze wzrostem pojemności pamięci, wzrasta jego cena – niestety przy dużych pojemnościach bardzo nieproporcjonalnie. Nagrywanie poszczególnych utworów odbywa się najczęściej poprzez połączenie z komputerem.

Większość odtwarzaczy „widziana” jest przez system Windows jako „dysk wymienny”. Ich wewnętrzna pamięć może posłużyć nie tylko do gromadzenia plików dźwiękowych, ale także jako klasyczny pendrive do przenoszenia plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *