Odtwarzacze muzyki, playery

Windows Media Player – charakterystyka

www.oik-radocza.pl www.stnicholaseklutna.org

Windows Media Player to stworzony przez firmę Microsoft program komputerowy pełniący głównie funkcję odtwarzacza multimedialnego używanego do odtwarzania cyfrowych multimediów takich jak: pliki dźwiękowe, wideo, grafiki na komputerach osobistych z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Microsoft wydał również wersje aplikacji na komputery Apple Macintosh i Solaris, lecz zaniechał ich kontynuacji.

Program ma możliwość odtwarzania zarówno plików przechowywanych lokalnie, jak i przesyłanych strumieniowo. Obsługuje także szeroką paletę formatów plików dźwiękowych i wideo, wśród których są formaty pakietu Windows Media oraz inne popularne formaty oraz także odtwarza muzyczne dyski CD, Video CD i dyski DVD-Video oraz grafiki, jak na przykład zdjęcia w formacie JPEG.

Do odtwarzania niektórych formatów potrzebne są jednak specjalne dekodery, które z reguły można osobno zainstalować. Odtwarzacz posiada wbudowaną bibliotekę multimediów, w której są one katalogowane i organizowane w na przykład listy odtwarzania.

Ponadto program WMP umożliwia konwersję plików z płyt CD-Audio do formatów WMA, WAV i MP3, nagrywanie płyt CD-Audio, współpracuje także z portalem muzycznym Microsoftu oferując m.in.

tuner radiowy i sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *