Odtwarzacze muzyki, playery

Czym są odtwarzacze muzyczne?

www.klinikadomow.pl Filtr USB AudioQuest JitterBug poprawia dźwięk

Odtwarzacze muzyczne to przenośne urządzenia służące do katalogowania i odsłuchiwania plików dźwiękowych. Najbardziej powszechnymi odtwarzaczami są obecnie odtwarzacze mp3. Nazwa odtwarzacz MP3 pochodzi od pierwotnego przeznaczenia urządzenia – początkowo miały być obsługiwane tylko pliki dźwiękowe w formacie MP3.

Obecnie większość modeli odtwarza także formaty WMA. Część odtwarzaczy MP3 zaopatrzonych jest dodatkowo w radio lub możliwość zapisu dźwięku (dyktafon), a nawet w możliwość odczytu kart pamięci. Niektóre są także wyposażone w transmiter FM umożliwiający nadawanie muzyki do urządzeń wyposażonych w radioodbiornik.

W pamięci odtwarzacza można również zapisać pliki inne niż muzyczne i korzystać z niego jak z pendrive’a. Odtwarzacze MP3 dzieli się na różne typy, np. odtwarzacze CD MP3, normalne CD-Audio (discmany) oraz pliki MP3 i inne obsługiwane przez nie formaty.

Innym przykładem są odtwarzacze z pamięcią flash – ten typ urządzeń przechowuje pliki dźwiękowe we wbudowanej pamięci nieulotnej (flash) lub nośniku takim, jak karta pamięci. Kolejnym przykładem są odtwarzacze z dyskiem twardym – te urządzenia odczytują pliki muzyczne z wbudowanego dysku twardego. Mogą pomieścić o wiele więcej danych w porównaniu do poprzedniego typu urządzeń, zwykle od 1,5 GB do 160 GB, zależnie od technologii użytej do skonstruowania dysku twardego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *