Odtwarzacze muzyki, playery

Czym są odtwarzacze muzyczne?

www.klinikadomow.pl

Odtwarzacze muzyczne to przenośne urządzenia służące do katalogowania i odsłuchiwania plików dźwiękowych. Najbardziej powszechnymi odtwarzaczami są obecnie odtwarzacze mp3. Nazwa odtwarzacz MP3 pochodzi od pierwotnego przeznaczenia urządzenia – początkowo miały być obsługiwane tylko pliki dźwiękowe w formacie MP3.

Obecnie większość modeli odtwarza także formaty WMA. Część odtwarzaczy MP3 zaopatrzonych jest dodatkowo w radio lub możliwość zapisu dźwięku (dyktafon), a nawet w możliwość odczytu kart pamięci. Niektóre są także wyposażone w transmiter FM umożliwiający nadawanie muzyki do urządzeń wyposażonych w radioodbiornik.

W pamięci odtwarzacza można również zapisać pliki inne niż muzyczne i korzystać z niego jak z pendrive’a. Odtwarzacze MP3 dzieli się na różne typy, np. odtwarzacze CD MP3, normalne CD-Audio (discmany) oraz pliki MP3 i inne obsługiwane przez nie formaty.

Innym przykładem są odtwarzacze z pamięcią flash – ten typ urządzeń przechowuje pliki dźwiękowe we wbudowanej pamięci nieulotnej (flash) lub nośniku takim, jak karta pamięci. Kolejnym przykładem są odtwarzacze z dyskiem twardym – te urządzenia odczytują pliki muzyczne z wbudowanego dysku twardego. Mogą pomieścić o wiele więcej danych w porównaniu do poprzedniego typu urządzeń, zwykle od 1,5 GB do 160 GB, zależnie od technologii użytej do skonstruowania dysku twardego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *