Odtwarzacze muzyki, playery

Jak wybrac dobry sprzet audio?

www.projekty-iz.pl

jak_wybrac_dobry_sprzet_audio.jpg

Jeśli jesteśmy koneserami muzyki to wybór i kupno dobrego sprzętu audio jest prawdziwą sztuką, jednakże przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na pewne elementy. Po pierwsze, dobrze jest przetestować parę sprzętów pod kątem jakości dźwięku.

Producentów na rynku jest sporo, jednakże różnica w poziomie dźwięku może być kolosalna. Poza tym różne osoby mają różne upodobania – pewien sprzęt może świetnie nadawać się do słuchania „metalu”, ale już nie do bluesa, inny z kolei pięknie oddaje wokale.

Jeśli idziemy do sklepu w celu zakupu sprzętu koniecznie weźmy ze sobą dobrze nam znaną i osłuchaną płytę. Na osłuchanych utworach widać najlepiej różnice między różnymi zestawami.

Kolejną kwestią są basy. Basy dobrze się sprzedają, bo słychać je z daleka.

Jednak w prawdziwym słuchaniu muzyki nie o to chodzi aby fundować sobie nieustanny masaż wnętrzności – jeśli dudniący hałas zagłusza resztę instrumentów i dominuje nad wszystkim bez względu na rodzaj nagrania, to nie jest wytwarzany przez dobry sprzęt. Należy też zwracać uwagę na moc, szerokie pasmo przenoszenia i niskie szumy.

Wyjątkowo ważne są też kolumny. Właściwie wszyscy kupujący standardowe zestawy wieżowe powinniwymienić kolumny na lepsze, kupione oddzielnie.

Zazwyczaj kolumny dostarczane do wieżowego sprzętu audio są najsłabszym elementem zestawu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *