Odtwarzacze muzyki, playery

Rodzaje przenośnych odtwarzaczy multimedialnych

Chemia samochodowa

Dzięki postępowi technologii, powstało wiele przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, dzięki którym odtwarzanie w różnych miejscach nigdy nie było takie proste. Zastosowanie ich wykorzystuje się do słuchania muzyki, oglądania zdjęć, filmów, plików wideo oraz innych folderów. Klasycznym odtwarzaczem było Mp3, do odsłuchiwania plików muzycznych.

Jednak rozwój elektroniki, doprowadził do wprowadzenie innowacyjnych funkcji i tak powstało mp4 oraz PMP. W pierwszym przypadku dotyczy to głównie odtwarzania plików, obrazków, książek, gier oraz muzyki. Natomiast drugie to typowy przenośny odtwarzacz multimedialny.

Dostępne na rynku urządzenia to w pełni wyposażone aparaty, które posiadają wbudowaną pamięć, duży kolorowy, wyświetlacz o dobrej rozdzielczości i wszelkie możliwe oprogramowanie do wyświetlania różnych formatów plików. Każdy z światowych liderów w branży posiada w swojej ofercie odtwarzacz PMP, ma go Sony, Samsung, czy LG. Wśród tych wiodących i obecnie stosowanych jest iPod Video firmy Apple.