Odtwarzacze muzyki, playery

Wieża audio/stereo – sentyment i klasa sama w sobie

www.mobiledev.pl ściereczki samochodowe

Wieżą audio/stereo nazywamy potocznie zestaw odrębnych urządzeń elektroakustycznych, ułożonych jeden na drugim i tworzących po wzajemnym podłączeniu efektowną wieżę. Rozpowszechniony w latach 80. XX wieku zestaw sprzętu hi-fi składał się początkowo z: magnetofonu, tunera radiowego, wzmacniacza, oraz ew. korektora graficznego i gramofonu.

Do wzmacniacza lub amplitunera podłączane są kolumny głośnikowe. W droższych konstrukcjach z kolei spotykane są zestawy z oddzielonym przedwzmacniaczem i wzmacniaczem mocy, aby wyeliminować niepożądane przez słuchaczy zakłócenia i zniekształcenia. Współcześnie, rzadko spotyka się wieże składające się tylko i wyłącznie z segmentów audio. Zostały one prawie całkowicie wyparte przez zestawy, w skład których wchodzą również urządzenia wideo.

Noszą one nazwę systemów kina domowego. Warto również zwrócić uwagę na tzw. mini-wieże, w których osobne niegdyś urządzenia, jak magnetofon, czy wzmacniacz umieszcza się w jednej (zazwyczaj plastikowej) obudowie z jedną sekcją zasilającą. We współczesnych mini-wieżach, montuje się również napędy DVD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *