Odtwarzacze muzyki, playery

Co wpływa na jakość dźwięku w odtwarzaczach mp3?

co_wplywa_na_jakosc_dzwieku_w_odtwarzaczach_mp3.jpg

Większość z nas lubi posłuchać w wolnym czasie muzyki, ale nie zawsze mamy pod ręką pełnowymiarowy sprzęt Hi-Fi. Wtedy doskonałym rozwiązaniem są przenośne odtwarzacze plików mp3 – lekkie, kieszonkowe i oferujące spore możliwości.

Melomani zauważą jednak, że poszczególne modele tych urządzeń mogą różnić się jakością dźwięku. Z czego to wynika? W przeważającej opinii osób znających się na rzeczy dużą rolę odgrywają słuchawki.

O ile same układy elektroniczne odpowiedzialne za przetwarzanie dźwięku działają podobnie, to „na wyjściu”, a więc na słuchawkach muzyka może brzmieć bardzo różnie. Najsłabszej jakości są z reguły słuchawki douszne dostarczane wraz z odtwarzaczem.

Lepiej zastępować je modelami pełnymi o szerokim paśmie przenoszenia. Wśród audiofili sporym uznaniem cieszą się słuchawki marki Sennheiser, choć są oczywiście inne propozycje.

Generalnie warto stawiać na markowe odtwarzacze i wysokiej klasy słuchawki, aby cieszyć się wspaniałym brzmieniem każdego rodzaju muzyki. Jeśli czegoś nie wiemy, zawsze można poprosić o radę sprzedawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *